16 - 17 czerwiec 2010

Udział Pracowników Katedry Infrastruktury i Ekorozwoju w Wystawie Innowacji WIPRO 2010 w Bydgoszczy

 

wipro2   W dniach 16 i 17 czerwca 2010r. w Bydgoszczy na terenie kampusu Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego odbyła się III Wystawa Innowacji WIPRO 2010. Jest to największa impreza wystawowa w Polsce, która umożliwia zespołom badawczym publicznych jednostek nauko- wych o profilu technicznym, przyrodniczym i medycznym z całego kraju zaprezentowanie wyników badań naukowych.
Ta wystawa była cykliczną imprezą zorganizowaną przez UTP w ramach projektu finansowanego przez Europejski Fundusz Spójności i z budżetu państwa.

 

Znaczącym wyróżnieniem osiągnięć innowacyjnych Politechniki Rzeszowskiej była decyzja Komitetu Organizacyjnego o zakwalifikowaniu rozwiązań patentowych pracowników Katedry Infrastruktury i Ekorozwoju do ich prezentacji na Wystawie WIPRO 2010. Założeniem organizatorów było zaprezentowanie najbardziej wartościowych wyników badań naukowych i prac rozwojowych o innowacyjnym charakterze. Wystawie towarzyszyły prezentacje wybranych ośrodków w ramach prowadzonych na żywo audycji radiowych. Zakres tematyczny wystawy przedstawiono w specjalnie przygotowanym Katalogu Wystawców zawierającym dane o wystawcach i opis prezentowanych innowacji pod kątem ich praktycznej przydatności.

 

wipro1

 

Odbywająca się w Bydgoszczy wystawa WIPRO 2010 była kolejnym miejscem prezentacji innowacyjnych rozwiązań Katedry Infrastruktury i Ekorozwoju w 2010 r., służących do odwadniania terenów zagrożonych zjawiskami powodziowymi, które tak często pojawiają się ostatnio w Polsce.

 

 

We have 5 guests and no members online

Copyright 2011 16 - 17 czerwiec 2010.
Templates Joomla 1.7 by Wordpress themes free